Dostawanie prezentów jest tym co lubi każdy. Zwykle pragniemy czegoś oryginalnego i tylko dla nas. Najbardziej jesteśmy szczęśliwi z prezentów "na spontanie", ale wciąż najczęściej prezenty daje się lub otrzymuje w specjalne dni takie jak urodziny, Wigilia, rocznica związku.

Oprócz samego dostawanie bardzo cieszymy się także z obdarowywania innych gdyż dając prezent drugiej osobie, sami też zyskujemy z tego faktu przyjemność.

Kupienie pasującego prezentu jest jednak trudną sprawą, którą ostatecznie i tak się w jakiś sposób rozwiązuje. Nie wolno zapominać jednak o sposobie podarowania upominku. Wszyscy pragniemy być zapamiętani jako ci najlepsi we wszystkim, a ponadto wręczanie prezentu jest magiczną i w pewnym sensie intymną chwilą dla obydwu stron.

Obojętnie komu dajemy prezent, opakowanie jest tak samo ważne jak jego zawartość. Mówi ono zarówno o uczuciach względem obdarowywanego jak i o tym kim jesteśmy. Następną kwestią jest sposób wręczania upominku. Druga strona musi czuć, że podarowany prezent jest z głębi serca, a nie przymusu. Do tego osoby trzecie dające nasz podarunek są jednym z najgorszych nietaktów. Może to znaczyć, że nie szanuje się obdarowywanego.

Prezent wypada otworzyć przy osobie, która go nam dała. Jednym z większych nietaktów jest odłożenie go na później. Gdy otworzymy prezent dobrze jest się nim zainteresować, podziękować i ucieszyć z niego. Jest to sposób podziękowania za trud i poświęcenie jakie osoba włożyła w zrobienie/kupienie upominku.

Oryginalny prezent

Odmówienie prezentu?

Należy pamiętać iż odmawiając przyjęcia podarunku, po pierwsze jest to niestosowne, a po drugie obdarowujący czuje się nieswojo. Jednakże w pewnych sytuacjach można to uczynić - gdy prezent obraża nas w jakikolwiek sposób albo kosztuje on bardzo dużo pieniędzy, co sprawia, że druga osoba może chcieć nas przekupić.

Sposób podarowania prezentu i to jaki on jest mówi o ludziach bardzo dużo. Pokazuje jaki mamy charakter, co czujemy do drugiej osoby, kim jesteśmy my i osoby przez nas obdarowywane.

Prezenty, które można wykorzystać w sposób praktyczny dają osoby opiekuńcze. Dla przezornych są to prezenty wygrzebane z szuflady. Jeśli kupimy prezenty parę tygodni lub miesięcy wcześniej, zyskamy więcej świętego spokoju i mniej nerw. Jeśli nasze upominki są bardzo oryginalne, może to oznaczać, że chcemy by obdarowywana osoba była zaskoczona w miłym znaczeniu tego słowo. Poprzez podarowania tego podarku wskazują w jakim stopniu ceni się człowieka.

Wysiłek, który musimy włożyć, aby wybrać, a do tego odpowiednio zapakować prezent to mała cena gdy obdarowywany zaczyna się cieszyć z wymarzonego prezentu. Jednakże przez coraz szybsze tempo życia, prezenty kupuje się na ostatnią chwilę. Bez wcześniejszego zastanowienia się nad sprawą, kupujemy pierwszą lepszą rzecz. Dając upominek jesteśmy zadowoleni w większym stopniu w porównaniu z obdarowywanymi i uważamy, że zdążenie z zakupem "czegoś" jest sukcesem. W rzeczywistości wystarczy 5 minut na zastanowienie się, a prezent nie tylko będzie niezwykły, ale również pokaże jakie stosunki wiążą nas z ludźmi.

Socialmedia

Warte uwagi

Samodzielnie twórz serdeczne e-kartki dla...

Możesz przygotować samodzielnie e-kartkę na każdą okazję, a dzięki pokaźnej kolekcji grafik i obrazów, stworzyć coś zabawnego, autorskiego i niepowtarzalnego. Zaprojektowanie takiej...