Dostawanie prezentów jest tym co lubi każdy. Zwykle pragniemy czegoś oryginalnego i tylko dla nas. Najbardziej jesteśmy szczęśliwi z prezentów "na spontanie", ale wciąż najczęściej prezenty daje się lub otrzymuje w specjalne dni takie jak urodziny, Wigilia, rocznica związku.

Oprócz samego dostawanie bardzo cieszymy się także z obdarowywania innych gdyż dając prezent drugiej osobie, sami też zyskujemy z tego faktu przyjemność.

Kupienie pasującego prezentu jest jednak trudną sprawą, którą ostatecznie i tak się w jakiś sposób rozwiązuje. Nie wolno zapominać jednak o sposobie podarowania upominku. Wszyscy pragniemy być zapamiętani jako ci najlepsi we wszystkim, a ponadto wręczanie prezentu jest magiczną i w pewnym sensie intymną chwilą dla obydwu stron.

Obojętnie komu dajemy prezent, opakowanie jest tak samo ważne jak jego zawartość. Mówi ono zarówno o uczuciach względem obdarowywanego jak i o tym kim jesteśmy. Następną kwestią jest sposób wręczania upominku. Druga strona musi czuć, że podarowany prezent jest z głębi serca, a nie przymusu. Do tego osoby trzecie dające nasz podarunek są jednym z najgorszych nietaktów. Może to znaczyć, że nie szanuje się obdarowywanego.

Prezent wypada otworzyć przy osobie, która go nam dała. Jednym z większych nietaktów jest odłożenie go na później. Gdy otworzymy prezent dobrze jest się nim zainteresować, podziękować i ucieszyć z niego. Jest to sposób podziękowania za trud i poświęcenie jakie osoba włożyła w zrobienie/kupienie upominku.

Oryginalny prezent

Odmówienie prezentu?

Należy pamiętać iż odmawiając przyjęcia podarunku, po pierwsze jest to niestosowne, a po drugie obdarowujący czuje się nieswojo. Jednakże w pewnych sytuacjach można to uczynić - gdy prezent obraża nas w jakikolwiek sposób albo kosztuje on bardzo dużo pieniędzy, co sprawia, że druga osoba może chcieć nas przekupić.

Sposób podarowania prezentu i to jaki on jest mówi o ludziach bardzo dużo. Pokazuje jaki mamy charakter, co czujemy do drugiej osoby, kim jesteśmy my i osoby przez nas obdarowywane.

Prezenty, które można wykorzystać w sposób praktyczny dają osoby opiekuńcze. Dla przezornych są to prezenty wygrzebane z szuflady. Jeśli kupimy prezenty parę tygodni lub miesięcy wcześniej, zyskamy więcej świętego spokoju i mniej nerw. Jeśli nasze upominki są bardzo oryginalne, może to oznaczać, że chcemy by obdarowywana osoba była zaskoczona w miłym znaczeniu tego słowo. Poprzez podarowania tego podarku wskazują w jakim stopniu ceni się człowieka.

Wysiłek, który musimy włożyć, aby wybrać, a do tego odpowiednio zapakować prezent to mała cena gdy obdarowywany zaczyna się cieszyć z wymarzonego prezentu. Jednakże przez coraz szybsze tempo życia, prezenty kupuje się na ostatnią chwilę. Bez wcześniejszego zastanowienia się nad sprawą, kupujemy pierwszą lepszą rzecz. Dając upominek jesteśmy zadowoleni w większym stopniu w porównaniu z obdarowywanymi i uważamy, że zdążenie z zakupem "czegoś" jest sukcesem. W rzeczywistości wystarczy 5 minut na zastanowienie się, a prezent nie tylko będzie niezwykły, ale również pokaże jakie stosunki wiążą nas z ludźmi.

Socialmedia

Warte uwagi

Namierzanie telefonu jest legalne?

Niektórzy są kompletnie zafiksowani na tym, aby mieć kontrolę nad każdym aspektem życia. Również nad tym, gdzie są bliscy, kiedy nie ma ich obok nas, co robią pracownicy podczas naszej...