Pomysły na przyjęcie urodzinowe dla dziecka

Udostępnij:

Twoje dziecko będzie miało w niedługim czasie urodziny? Chcesz mu wyprawić urodziny w domu ale nie masz pomysłu? Spieszymy z pomocą. 

Urodzinowe nocowanie 

Jest to świetny pomysł na przedłużenie tego wspaniałego dnia. Atrakcje jakie możesz w tym dniu zapewnić gościom to na przykład: oglądanie filmów z przekąskami, zabawy w gry planszowe, zabawy na ogródku. Następnego dnia możesz także zachęcić do zrobienia razem śniadania, na przykład naleśników czy gofrów z ciekawymi ozdobami. Pamiętaj jednak, aby zapytać o zgodę na nocowanie rodziców swoich gości. Przygotuj także wygodne miejsce do spania, zapas ręczników. Bądź także w pogotowiu, gdyby jednak któryś z gości chciał wrócić do swojej mamy. 

Urodzinowy maraton filmowy 

To także świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu. Wystarczy przygotować trochę przekąsek takich jak popcorn, lody i chipsy. Kolorowe napoje i dużo poduszek, aby dzieci świetnie się bawiły. 

Zabawy z dziećmi 

Jeśli wolisz bardziej aktywne spędzanie czasu z dziećmi możesz zachęcić je do wspólnej zabawy. Oto kilka ciekawych propozycji. 

Zabawa w butelkę - siadamy w kręgu, na środku jest butelka, którą kręcimy. Osoba na którą wypadnie musi opowiedzieć wierszyk, zatańczyć, zaśpiewać itd. 

Zgadnij co to za przedmiot - zasłaniamy jednemu dziecku oczy, wcześniej przygotowujemy karton z zabawkami i innymi bezpiecznymi przedmiotami. Dziecko musi zgadnąć co to za przedmiot. Aby dodać trochę rywalizacji  możesz zapisywać punkty na tablicy, wygrany może w nagrodę otrzymać coś słodkiego. 

Zgadnij co to za smak - tak ja powyżej, jedno dziecko ma zasłonięte oczy i podajmy mu różne owoce i warzywa lub słodycze. 

Gry planszowe 

Podczas przyjęcia urodzinowego możesz zachęcić także dzieci do gry planszowej. Jeśli są to większe dzieci polecamy Scrable czy Monopol. Mniejsze dzieci mogą pograć w gry bardziej sprawnościowe np. łapanie kijka. 

Karaoke 

Kto nie lubi trochę pośpiewać? Do tej zabawy nie potrzebujesz wcale specjalnego sprzętu. Wystarczy kuchenna łyżka i YouTube. 

Socialmedia

Warte uwagi

Pomysły na przyjęcie urodzinowe dla dziecka

Twoje dziecko będzie miało w niedługim czasie urodziny? Chcesz mu wyprawić urodziny w domu ale nie masz pomysłu? Spieszymy z pomocą.  Urodzinowe nocowanie  Jest to świetny...