Pomysły na przyjęcie urodzinowe dla dziecka

Udostępnij:

Twoje dziecko będzie miało w niedługim czasie urodziny? Chcesz mu wyprawić urodziny w domu ale nie masz pomysłu? Spieszymy z pomocą. 

Urodzinowe nocowanie 

Jest to świetny pomysł na przedłużenie tego wspaniałego dnia. Atrakcje jakie możesz w tym dniu zapewnić gościom to na przykład: oglądanie filmów z przekąskami, zabawy w gry planszowe, zabawy na ogródku. Następnego dnia możesz także zachęcić do zrobienia razem śniadania, na przykład naleśników czy gofrów z ciekawymi ozdobami. Pamiętaj jednak, aby zapytać o zgodę na nocowanie rodziców swoich gości. Przygotuj także wygodne miejsce do spania, zapas ręczników. Bądź także w pogotowiu, gdyby jednak któryś z gości chciał wrócić do swojej mamy. 

Urodzinowy maraton filmowy 

To także świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu. Wystarczy przygotować trochę przekąsek takich jak popcorn, lody i chipsy. Kolorowe napoje i dużo poduszek, aby dzieci świetnie się bawiły. 

Zabawy z dziećmi 

Jeśli wolisz bardziej aktywne spędzanie czasu z dziećmi możesz zachęcić je do wspólnej zabawy. Oto kilka ciekawych propozycji. 

Zabawa w butelkę - siadamy w kręgu, na środku jest butelka, którą kręcimy. Osoba na którą wypadnie musi opowiedzieć wierszyk, zatańczyć, zaśpiewać itd. 

Zgadnij co to za przedmiot - zasłaniamy jednemu dziecku oczy, wcześniej przygotowujemy karton z zabawkami i innymi bezpiecznymi przedmiotami. Dziecko musi zgadnąć co to za przedmiot. Aby dodać trochę rywalizacji  możesz zapisywać punkty na tablicy, wygrany może w nagrodę otrzymać coś słodkiego. 

Zgadnij co to za smak - tak ja powyżej, jedno dziecko ma zasłonięte oczy i podajmy mu różne owoce i warzywa lub słodycze. 

Gry planszowe 

Podczas przyjęcia urodzinowego możesz zachęcić także dzieci do gry planszowej. Jeśli są to większe dzieci polecamy Scrable czy Monopol. Mniejsze dzieci mogą pograć w gry bardziej sprawnościowe np. łapanie kijka. 

Karaoke 

Kto nie lubi trochę pośpiewać? Do tej zabawy nie potrzebujesz wcale specjalnego sprzętu. Wystarczy kuchenna łyżka i YouTube. 

Socialmedia

Warte uwagi

Namierzanie telefonu jest legalne?

Niektórzy są kompletnie zafiksowani na tym, aby mieć kontrolę nad każdym aspektem życia. Również nad tym, gdzie są bliscy, kiedy nie ma ich obok nas, co robią pracownicy podczas naszej...

Darmowe filmy online

Rekrutacja do pracy