Święta za pasem, Nowy rok już tuż tuż, z tej okazji warto dowiedzieć się jak należy składać życzenia. Jak się okazuje, w zalewie oklepanych i tandetnych wierszyków wysyłanych przez smsy, składanie ładnych życzeń to nie lada sztuka. Najwyższa pora przerwać rutynę przesyłania smsów i maili z życzeniami. Czy nie milej wrócić do korzeni i złożyć najbliższym życzenia drogą pocztową?

Smsy z życzeniami są zmorą okresu świątecznego, brak im oryginalności – otrzymywanie 4 tych samych rymowanek z życzeniami wydaje się być nie tylko mało osobiste, ale może także sprawić, że niektóre osoby poczują się urażone bezprzedmiotowością tego typu życzeń.

Część z osób, dopiero po skończonej wieczerzy wigilijnej niedbale odpisuje na otrzymane wcześniej życzenia – takie zachowanie może skutecznie zepsuć magiczną aurę świąt. Nikt nie lubi przebywania w obecności osób z nosem utkwionym w ekranie wyświetlacza. Na Facebooku także roi się od podobnego typu zbiorczych życzeń, w których właściciel profilu oznacza wszystkich znajomych i życzy im wesołych świąt.

Niestety wraz z postępem techniki zanikł prawdziwy, magiczny i szczery czar życzeń świątecznych. Aktualnie liczy się tylko odznaczenie życzeń do znajomych na świątecznej checkliście. Dawniej życzenia – składane osobiście i szczerze miały niepowtarzalny urok – czemu? Ponieważ były składane szczerze i z rozmysłem. Najważniejsza jest pamięć o bliskich i włożenie pracy w wymyślenie oryginalnych i specjalnie dla nich skierowanych życzeń.

Osoby, które przyjmują osobiste życzenia z pewnością doceniają szczególną pamięć i poświęcenie czasu na ich osobę. W obecnych czasach, takie zachowanie jest warte więcej niż pieniądze. Docenią to w szczególności osoby, które mają dość bezdusznych wierszyków i wysyłanych na odczepnego życzeń smsem lub mailem.

Najważniejszą zasadą, którą należy się kierować podczas składania życzeń jest szczerość – jeżeli kogoś nie darzy się pozytywnym uczuciem – lepiej uniknąć składania fałszywych życzeń. Najładniejszą formą jest poświęcenie chwili na osobistą rozmowę i szczery uścisk – to bardzo ważne jeżeli jest okazja do bezpośredniego spotkania. Jednakże, jeśli nie mamy możliwości do spotkania w 4 oczy a zależy nam na ładnej formie złożenia życzeń świątecznych – warto przemyśleć napisanie i wysłanie specjalnej kartki (oby nie z gotowym tekstem). Taka forma ma także swój specyficzny urok -można do niej wracać – stanowi miłą pamiątkę.

W życzeniach warto zawrzeć szczere życzenia – wymaga to przemyślenia i znajomości drugiej osoby – trzeba wiedzieć czego dana osoba sobie by życzyła i na czym jej zależy. Należy także unikać banałów – to się nie sprawdzi. Życzenia powinny być przede wszystkim szczere i osobiste – to ma sens i robi dobre i miłe wrażenie. Ładna kartka ze starannym pismem, daje drugiej osobie do zrozumienia, ze szczerze się o niej myślało - poświęciło czas na znalezienie odpowiedniej kartki, jej ładne, odręczne wypełnienie i nadanie pocztą. Taka rzecz może sprawić komuś więcej radości niż niejeden prezent.

Socialmedia

Warte uwagi

Urodzinowe tradycje

Dzień urodzin to szczególnie ważny moment dla każdego bez względu na miejsce pochodzenia. Jak świętujemy go w Polsce? Najczęściej z rodziną lub w gronie najbliższych znajomych. Od...

Sprawdź opinie przed zakupem

Opinie o Votum S A