Jak zorganizować urodziny w domu?

Udostępnij:

Zbliżają się Twoje urodziny, a Ty chciałbyś urządzić przyjęcie urodzinowe? Nie masz jednak wielkiego budżetu dlatego chcesz wyprawić je w domu, ale nie masz pomysłu od czego zacząć? W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek jak urządzić przyjęcie urodzinowe w domu. 

Lista gości i miejsce przyjęcia 

Pierwszą podstawową rzeczą jest stworzenie listy gości, mając na uwadze to ile miejsca masz w domu. Im większy salon, tym więcej gości. Nie zawsze mamy jednak wiele miejsca w domu. Dlatego warto zastanowić się nad listą gości kilka razy. Tutaj warto odpowiedzieć sobie na pytania, czy zapraszamy tylko rodzinę? A może tylko znajomych? Czy zapraszamy dzieci? Czy poprosimy rodziców, aby przyszli bez swoich pociech? Pamiętajmy, aby zapraszając gości zapytać o to, czy są na coś uczuleni, a może nie jedzą mięsa? 

Menu 

Gdy zaproszenia zostaną już rozdane, a Ty wiesz ile masz zajętych krzeseł, czas na stworzenie menu. Zapraszając gości na tego typu imprezę musimy liczyć się z tym, że potrzebujemy pomysłu na obiad (najlepiej z zupą), deser oraz zimne przekąski na kolację. Pamiętajmy, aby podczas przygotowania menu mieć na uwadze preferencje gości. Jeśli chcesz podać danie w którym jest mięso, a masz gościa, który go nie je, przygotuj mu wersję wegeteriańską. Jeśli nie chcesz wszystkie samodzielnie przygotowywać możesz poprosić o pomoc kogoś bliskiego lub zamówić catering lub chociaż ciasta zakupić w cukierni. Jeśli nie masz pomysłu na to, co możesz podać, poszukaj w internecie serwisów z przepisami. Świetne przepisy znajdziesz tutaj: https://pinbook.pl/przepisy

Impreza tematyczna  

Jeśli chcesz zaszaleć możesz przygotować imprezę tematyczną. Na przykład możesz poprosić gości, aby ubrali się w dany sposób. Wyobraź sobie na przykład imprezę w stylu lat dziewięćdziesiątych. Wszyscy ubrani w odpowiedni sposób, a z głośników powinny popłynąć wszystkie największe hity z tego okresu. W ten sposób goście nie będą mogli doczekać się już kiedy Cię odwiedzą. Nie będzie to kolejna nudna impreza przy stole. 

Socialmedia

Warte uwagi

Jak znaleźć najlepszy nocleg

Wybierając się na kilkudniowy wyjazd powinniśmy go dobrze zaplanować. Gdy wiemy już dokąd jedziemy, należy rozejrzeć się za noclegiem, odpowiadającym naszym wymaganiom. Na zupełnie...