Jak zorganizować urodziny w domu?

Udostępnij:

Zbliżają się Twoje urodziny, a Ty chciałbyś urządzić przyjęcie urodzinowe? Nie masz jednak wielkiego budżetu dlatego chcesz wyprawić je w domu, ale nie masz pomysłu od czego zacząć? W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek jak urządzić przyjęcie urodzinowe w domu. 

Lista gości i miejsce przyjęcia 

Pierwszą podstawową rzeczą jest stworzenie listy gości, mając na uwadze to ile miejsca masz w domu. Im większy salon, tym więcej gości. Nie zawsze mamy jednak wiele miejsca w domu. Dlatego warto zastanowić się nad listą gości kilka razy. Tutaj warto odpowiedzieć sobie na pytania, czy zapraszamy tylko rodzinę? A może tylko znajomych? Czy zapraszamy dzieci? Czy poprosimy rodziców, aby przyszli bez swoich pociech? Pamiętajmy, aby zapraszając gości zapytać o to, czy są na coś uczuleni, a może nie jedzą mięsa? 

Menu 

Gdy zaproszenia zostaną już rozdane, a Ty wiesz ile masz zajętych krzeseł, czas na stworzenie menu. Zapraszając gości na tego typu imprezę musimy liczyć się z tym, że potrzebujemy pomysłu na obiad (najlepiej z zupą), deser oraz zimne przekąski na kolację. Pamiętajmy, aby podczas przygotowania menu mieć na uwadze preferencje gości. Jeśli chcesz podać danie w którym jest mięso, a masz gościa, który go nie je, przygotuj mu wersję wegeteriańską. Jeśli nie chcesz wszystkie samodzielnie przygotowywać możesz poprosić o pomoc kogoś bliskiego lub zamówić catering lub chociaż ciasta zakupić w cukierni. Jeśli nie masz pomysłu na to, co możesz podać, poszukaj w internecie serwisów z przepisami. Świetne przepisy znajdziesz tutaj: https://pinbook.pl/przepisy

Impreza tematyczna  

Jeśli chcesz zaszaleć możesz przygotować imprezę tematyczną. Na przykład możesz poprosić gości, aby ubrali się w dany sposób. Wyobraź sobie na przykład imprezę w stylu lat dziewięćdziesiątych. Wszyscy ubrani w odpowiedni sposób, a z głośników powinny popłynąć wszystkie największe hity z tego okresu. W ten sposób goście nie będą mogli doczekać się już kiedy Cię odwiedzą. Nie będzie to kolejna nudna impreza przy stole. 

Socialmedia

Warte uwagi

Jak zorganizować urodziny w domu?

Zbliżają się Twoje urodziny, a Ty chciałbyś urządzić przyjęcie urodzinowe? Nie masz jednak wielkiego budżetu dlatego chcesz wyprawić je w domu, ale nie masz pomysłu od czego zacząć?...