Jakie zasady obowiązują podczas składania życzeń urodzinowych

Udostępnij:

 

Zastanawiasz się jakie jakie obowiązują zasady jeśli chodzi o składanie życzeń urodzinowych, imieninowych? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przewodnik.

Komu wypada składać życzenia?

 

Składamy życzenia przede wszystkim osobom, które znamy i są nam w jakiś sposób bliskie. Poprzez życzenia „wszystkiego najlepszego” przekazujemy drugiej osobie informację o tym, że jest dla nas ważna. Najbliższej rodzinie i przyjaciołom najlepiej jest składać życzenia osobiście, chyba że nie pozwala na to odległość. Osobom mniej związanym z nami możemy wysłać SMS. Do osób starszych oczywiście najlepiej zadzwonić. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem jest także wysłanie tradycyjnej kartki z życzeniami.

 

Składać życzenia urodzinowe czy imieninowe

 

To zależy od tego czego życzy osoba, która obchodzi swoje święto. Większość starszych osób obchodzi imieniny. Chodzi o to, żeby nie przypominać sobie ile skończyło się lat. Młode osoby chętniej świętują urodziny.

 

Składać szefowi życzenia, czy nie?

 

Oczywiście, że wypada składać życzenia urodzinowe swojemu szefowi. Będzie to miły gest. Pamiętajmy jednak, żeby nadal były one w pełni profesjonalne. Jeśli robisz to osobiście sprawdź jak bardzo możesz skrócić dystans. Może Twój szef wolałby podanie ręki, zamiast uścisku.

 

Jakie życzenia składać?

 

Ważne jest dobranie treści życzeń urodzinowych do tego, kto będzie ich odbiorcą. Jeśli przeczytałeś śmieszne życzenia i chcesz je złożyć swojemu szefowi, zastanów się dwa razy jak on to przyjmie. W tym przypadku byłby lepsze życzenia, które mają wyrazić szacunek na przykład „Kochanej solenizantce najlepsze życzenia zdrowia i dalszych lat życia składają….” Pamiętaj, że niektóre urodziny są szczególne, a co za tym idzie huczniej obchodzone. Na przykład w młodym wieku jest to przekroczenie osiemnastego roku życia. W późniejszych latach będą to czterdzieste urodziny, siedemdziesiąte, osiemdziesiąte i tak dalej. W tym dniu życzenia powinny być bardziej dopasowane do okazji.