Darmowe filmy online

Udostępnij:

Zimowe, długie wieczory, zwłaszcza w czasie pandemii, warto sobie zagospodarować w ciekawie. Dobry sposobem na miłe spędzenie czasu, samemu lub w gronie najbliższych, jest wyjście do kina. Jak? Wystarczy wybrać jedną z platform VOD i kliknąć „start”, aby przenieśc się do zaczarowanego świata filmów i seriali. Internet oferuje nam szeroką gamę platform VOD. Jak zatem dokonać wyboru? Który z serwisów spełni nasze oczekiwania? Przyjrzyjmy się kilku najpopularniejszym platformom.  

Ipla

Ipla.pl to pionier serwisów VOD w Polsce. Działa od 2008 roku. Znajdziemy tam głównie produkcje Polsatu, ale także można wykupić pakiety innych stacji, jak HBO czy FilmBox. Aplikacja Ipla.pl jest dostępna wyłącznie dla systemów operacyjnych Microsoft Windows. Zdecydowanie plusem tej platformy jest niska cena i oferowanie treści na życzenie. Można również wykupić pojedynczy film. Do wielu filmów klienci mają darmowy dostęp. 

TVP VOD

Polacy często wybierają tę właśnie platformę, która oferuje produkcje Telewizji Polskiej, i te najnowsze, ale i te starsze, często mające status kultowych. Znajdziemy tam audycje z TVP1, TVP2, TVP Kultura, TVP Rozrywka. Niektóre z programów (jak telewizja regionalna TVP Info czy TVP Polonia) są nadawane na żywo. Wiele z filmów dostępnych na życzenie nie wymaga opłat, ale wtedy musimy liczyć się z reklamami. Płatne programy możemy wykupić pojedynczo albo w pakiecie. Niestety, minusem jest techniczna jakość nadawanych programów.

Netflix

Netflix to zdecydowanie lider wśród serwisów VOD . Znajdziemy tam naprawdę bardzo różnorodną ofertę filmów, seriali, programów, a baza ta wciąż się powiększa. W samym styczniu 2021 roku platforma kusi 80 nowymi tytułami! Obrazy emitowane są w bardzo dobrej jakości, bo w rozdzielczości 4K. Serwis posiada sprawnie działającą wyszukiwarkę, a także proponuje widzom inne tytuły na podstawie tego, co zdążyliśmy już obejrzeć. Przy kilku tysiącach tytułów takie rozwiązanie okazuje się bardzo przydatne.

Film.pinbook.pl

Coraz poważniejszą konkurencję dla Netfliksa stanowi PINBOOK. Obecnie na platformie można obejrzeć ponad 1000 filmów i seriali w polskiej wersji językowej. Pod względem jakości filmów HBO w niczym nie ustępuje poprzedniemu serwisowi, jednak niestety, nie można tego powiedzieć o stronie technicznej serwisu. Na szczęście dla widzów podjęto prace nad naprawą nieprawidłowości, w związku z czym obraz i dźwięk zawieszają się coraz

Socialmedia

Warte uwagi

Najnowsze wiadomości z kraju i świata

Rok 2020 zaczął się na świecie bardzo niespokojnie. Na ustach wszystkich był przede wszystkim wiszący w powietrzu konflikt na linii USA - Iran. Ostatecznie doszło do deeskalacji agresji i...