Życzenia przez SMS czy wysyłanie tradycyjnych kartek?

Udostępnij:

Najpierw trzeba się zastanowić, co dla kogo jest ważne. Kartki wysłać można do wszystkich osób albo tylko do tych, którzy są ważniejsi. Tak naprawdę kontakt raz na rok poprzez SMS, czy też kartkę, niewiele wnosi. Najbardziej istotne są relacje między dwojgiem osób. Zatem dlaczego życzenia świąteczne wysyłane są przez SMS?

Okres przed świętami to moment, kiedy mnożą się różne obowiązki, a to oznacza mniejszą ilość czasu. Życzenia wysłane przez SMS to zaoszczędzony czas, a w dodatku jest gwarancja, że dojdą na czas, co nie zawsze się udaję przy pomocy wysyłki pocztowej. Wysyłanie SMS stało się bardzo powszechne i właściwie wyparło wysyłanie listów, szczególnie w przypadku młodych pokoleń. Rozwój technologii doprowadził do tego, że kontakt poprzez SMS czy Internet jest obecnie zupełnie normalnym zjawiskiem.

Jednak nasuwa się pewne pytanie, czy życzenia wysłane przez SMS są eleganckie?

W epoce Internetu e-kartki są zaprojektowane w rozmaity sposób, ale czy taka forma może być uważana za elegancką? Wszystko zależy od tego czy nacisk kładziony jest na formę, czy na treść. Oczywiście jest to indywidualny wybór każdej osoby. Świat pędzi do przodu i z góry dyktowane są pewne zachowania, tendencje, moda itd. Jednak nie każdemu musi się podobać to samo, dlatego pójście na przeciw obecnym trendom nie oznacza zmiany kierunku biegu życia. https://adconnect.pl/zyczenia-kartki/wielkanocne

Życzenia SMS

Zatem czemu wysyłanie życzeń SMS stało się tak powszechne?

Być może chodzi tutaj o ułatwienie, zaoszczędzenie czasu bądź o cenę. SMS może być wysłany nawet do osoby, z którą relacje są dalekie od ideału - najczęściej po to, aby pokazać swoje "dobre serce". Jednak najważniejsze to kierować się uczuciami i poczuciem radości, że życzeniami obdarowana została ta właściwa osoba - wówczas radość czują obydwie strony. Trzeba się nad tym poważnie zastanowić, ponieważ wysyłanie życzeń podyktowane wyłącznie egoistycznymi pobudkami nie ma tak naprawdę większego sensu.

Obecne czasy charakteryzują się tym, że w skrzynce na listy najwięcej miejsca zajmują reklamy, listy należą do rzadkości. Niewiele osób trudzi się dzisiaj pisaniem listów, ponieważ wiąże się to z odrobiną zaangażowania i poświęceniem czasu. Pojawia się pytanie - jeżeli jest możliwość łatwiejszego i szybszego kontaktu, to czy forma jest nadal istotna? Nawet w przypadku rozpoczęcia korespondowania listownie z drugą osobą, zapewne pojawił by się moment "zawieszenia", który oznacza koniec kontaktu, ponieważ główną przeszkodą jest tutaj ilość czasu potrzebnego na dojście każdego listu.

Jak już zostało wspomniane, istnieją także e-kartki, ale te nie są tak popularne jak SMS. Być może jest to lepsza alternatywa dla SMS i wysłanie do każdego osobno gwarantują poczucie wyjątkowości? Oczywiście wyjątkowość nawet w najdrobniejszej postaci jest bardzo cenna, ale nie tylko forma komunikacji za to odpowiada. Forma sama w sobie nie stanowi podłoża do zbudowania odpowiednich relacji - wygląd zewnętrzny nie zawsze odzwierciedla to, co znajduje się w środku.

Socialmedia

Warte uwagi

Święta - czym one są oraz co stanowi ich...

Skąd się dokładnie wzięły? Chyba wydarzyło się to w związku z bezbronnością człowieka. Początki to na pewno lek, który wynikał z natury i nieporozumienia z nią. Do tego...