Kartka czy dzwonienie? Jaki jest najwygodniejszy sposób na złożenie życzeń?

Udostępnij:

Składanie bożonarodzeniowych życzeń to tradycja, którą od wielu lat jest kontynuowana przez wielu mieszkańców naszego kraju. W ciągu ostatnich dziesięcioleci radykalnie zmieniła się jednak forma przekazywania życzeń. Jeszcze niedawno najpopularniejszym sposobem było wysyłanie kartek za pomocą poczty.

Aktualnie coraz częściej zwykłą pocztę zastępujemy elektroniczną, a wiele osób przekazuje życzenia używając do tego portali społecznościowych takich jak Facebook. W dobie rozkwitu Internetu warto pamiętać jednak o kontakcie z bliskimi, a życzenia najlepiej jest przekazać jakąś osobistą formą na przykład przez rozmowę telefoniczną lub wiadomość SMS, która będzie odpowiednio spersonalizowana.

Tradycyjne kartki

Kilka lat temu w okresie grudnia i listopada dostawaliśmy całe stosy kartek świątecznych. Wysyłanie ich na święta do rodziny i znajomych było swojego rodzaju rytuałem. Najpierw należało wybrać się do księgarni i odnaleźć kartkę z odpowiednim wzrostem, wypisać ją, a na końcu wybrać się na pocztę i wysłać. Było to oczywiście czasochłonne, zwłaszcza dla osób które miały tych kartek do wysłania sporo, ale mimo to dawało to nadawcom wiele przyjemności. Obecnie to jednak już przeżytek i z tej formy aktualnie korzystają głównie starsze osoby.

Internetowe życzenia świąteczne

Wirtualne pocztówki

Wraz z postępem technologicznym zmieniły się sposoby komunikowania się, a więc także sposoby przekazywania życzeń świątecznych. Dzięki Internetowi, który jest niemal w każdym domu. To spowodowało, że tradycyjne kartki zostały zastąpione tymi wysyłanymi za pomocą poczty elektronicznej. Używając tego sposobu warto dodać do formy pisemnej obrazka z motywem świątecznym. To świetna forma na wysyłanie życzeń nie tylko do najbliższych, ale na przykład także do współpracowników.

Rozmowa Świąteczna

Telefon do babci lub wysłanie sms’a to nie tylko opcja dla spóźnialskich. Wystarczy mieć telefon. Ten sposób składania życzeń to aktualnie najpopularniejsza forma kontaktu w święta. Wysyłając SMS-a możemy korzystać z popularnych i gotowych wzorów wierszyków świątecznych, które często są zabarwione w sposób humorystyczny. Rozmowa telefoniczna to zaś tradycyjny już sposób składania życzeń. Ta bezpośrednia forma kontaktu na pewno zostanie bardzo doceniona przez odbiorcę niż wysyłanie wiadomości na portalu społecznościowym jednocześnie do wszystkich znajomych.

Najważniejsze – ważne żeby pochodziły prosto z serca

Najbardziej docenione zostaną oczywiście życzenia, które będą spersonalizowane dla konkretnej osoby. Taka forma sprawi, że odbiorca poczuje się wyjątkowo i będzie szczęśliwy, że został w ten sposób wyróżniony. Inaczej jest zupełnie w przypadku sterty takich samych SMSów czy emaili, które będą miały identyczną treść dla wielu znajomych. Wszystkim osobom którym zależy na bliskich i dobrych relacjach powinni się składać życzenia osobiście, ale to nie jest zawsze możliwe, więc warto skorzystać z rozmowy telefonicznej co nie jest problemem dzięki nielimitowanym rozmowom lub darmowym wiadomościom sms.

Socialmedia

Warte uwagi

Rekrutacja do pracy

Każda rozmowa o pracę generuje pewien poziom stresu, dlatego warto przygotować się do niej skrupulatnie. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej, ale...